Tarot of the Magical Forest

Tarot Magicznego Lasu to talia, która niedawno pojawiła się w mojej kolekcji, okazuje się - wcale nie jest nowością. Ja ją w każdym razie odkryłam dla siebie teraz. Zauroczyły mnie bardzo wymowne ilustracje, których bohaterami są małe zwierzątka. Wciąga nas ich rzeczywistość, jaką jest Magiczny Las. Stajemy się świadkami ich przygód, które tak naprawdę okazują się zdarzeniami z naszego życia, z naszej własnej rzeczywistości.

Talia oparta na tarocie RWS, bardzo "gadająca" i czytelna, także dla początkujących adeptów tarota.

Karty zapakowane są w zwykłe, kartonowe - niestety nietrwałe - pudełeczko. Oprócz kart otrzymujemy mini broszurkę jako przewodnik do talii, ponadto dwie karty - tytułową do talii oraz reklamową. No i tyle.

Jakość kart jest standardowa. Grubość papieru średnia, ale dobrze się tasują. Karty są poręczne, dobrze mieszczą się w dłoniach. Mają białe ramki, których mogłoby nie być. To drobny minus, ale do przejścia. Podobają mi się ilustracje. Kolory nasycone lecz nie jaskrawe. Sprawiają wrażenie jakby obrazy były namalowane kredką akwarelową.

Na Arkanach Wielkich pojawiają się różne zwierzątka - np. ziemskie świnki jako Cesarzowa i Cesarz, mądre sowy jako Kapłanka i Kapłan, miś jako Pustelnik, nietoperz jako Wisielec, rozczochrany jeż prowadzący rozpędzony rydwan, owieczka przytulająca się do lwa i inne.

Arkana Małe to - wg opisu w dołączonej do talii książeczce - wspólnota mieszkańców Magicznego Lasu, podzielona na cztery rodziny - Żab, Króliczków, Kotków oraz Lisków. Kiedy wszystkie stworzenia żyją w harmonii, leśna wspólnota jest dostatnia i szczęśliwa.

 • Rodzina Żab to najbardziej pomysłowe i kreatywne stworzenia, jakie można spotkać w Magicznym Lesie. Są odpowiedzialne za odkrywanie tajemnic życia oraz sianie i pielęgnowanie roślin w Zaczarowanym Lesie. Razem z Króliczkami uwielbiają wymyślać i organizować zabawy i gry dla całej leśnej społeczności. Są zielone, a ich symbolem jest gałąź. Ludzie nazywają je Różdżkami i kojarzą je z wyobraźnią, kreatywnością, seksualnością i energią życiową.
 • Rodzina Króliczków reprezentuje najbardziej wrażliwe i niewinne stworzenia. Są odpowiedzialne za zapewnienie społeczności radości i dobrobytu poprzez pielęgnowanie przyjaźni i przywiązania. Są prawie zawsze białe, a ich symbolem jest kielich, który noszą jako znak pokoju. Ludzie nazywają je Kielichami i kojarzą je z wrażliwością, emocjami i sprawami serca.

 • Rodzina Kotków to bardzo rozumne stworzenia. Bywają też kapryśne i żywe. Uczą wszystkich mieszkańców lasu tego, czego się sami nauczyli, a kiedy nie skaczą między gałęziami drzew, uwielbiają długie rozmowy. Różnią się kolorem, często są w paski, a ich symbolem jest miecz, którego używają do specjalnych zadań bojowych. Miecz, ponieważ może drapać, jak ich ostre pazurki. Ludzie nazywają je Mieczami i kojarzą je z umysłem, intelektem, rozumem, myślami oraz filozofią.

 • Rodzina Lisków jest z kolei najbardziej bystra i pragmatyczna ze wszystkich zwierzątek Magicznego Lasu. Liski są odpowiedzialne za budowanie solidnych norek oraz gromadzenie i dystrybucję zapasów, aby wszystkim zagwarantować pożywienie i schronienie. Kochają wszystko, co jest praktyczne i konkretne oraz ma praktyczne zastosowanie. Są czerwonawe, a ich symbolem jest żółto-złoty dysk. Ludzie nazywają je Pentaklami i kojarzą z dobrami materialnymi, biznesem, pieniędzmi, karierą oraz sukcesami.

Talia bardzo mi się podoba i cieszę się, że wzbogaciła moją kolekcję kart. Po kilku czytaniach - ku mojemu zaskoczeniu - zauważyłam, że pozornie bajkowe obrazy, dają bardzo dosadne odpowiedzi. Poniżej przedstawiam zestawienie informacyjne dotyczące talii oraz kilka kart poglądowych w galerii.

ZESTAWIENIE INFORMACYJNE:

 • AUTOR: grafika - Leo Tang, książeczka - Giovanni Pelosini
 • TYTUŁ: Tarot of the Magical Forest
 • WYDAWCA:  Lo Scarabeo
 • ROK WYDANIA: 2008
 • WYMIARY: 6,6 x 12 cm
 • KSIĄŻKA: mała broszurka
 • OPAKOWANIE: kartonowe pudełko

TAROT MAGICZNEGO LASU PO MODYFIKACJI

Zdecydowałam się na obcięcie ramek w tej talii i jako uzupełnienie tematu prezentuję efekt poniżej.

  

Karty pozbawione białych ramek bardzo mi się podobają. Brak napisów nie jest żadnym problemem, ponieważ obrazy na kartach są bardzo czytelne. Zapytałam także talię, jak czuje się w po modyfikacji? W odpowiedzi otrzymałam 9 Monet. Uff, karty są zadowolone, czują się piękne.

Kilka zdjęć prezentujących karty:

Podobne wpisy:

Tagi:

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież