Ćwiczenie - AW i skojarzenia

Nic nie zastąpi bezpośredniego kontaktu z kartami. Jeśli jesteś na początku przygody z tarotem, szukasz sposobu, aby poznać znaczenia kart. Szukasz zapewne informacji w książkach o tarocie /i zgodzę się, że warto sięgnąć także do literatury tematu/, może w Internecie, czy też w innych źródłach. W pracy z kartami - moim zdaniem - nie ma większego sensu uczenie się ich znaczeń na pamięć. Każdą kartę trzeba poczuć i odszukać jej znaczenie w sobie.

Najstarsze talie tarota

Pochodzenie kart tarota kryją mroki historii i choć jest wiele hipotez na ten temat, dopiero podjęte w XX wieku rzetelne badania historyczne, dokumentują informacje o najstarszych, zachowanych do czasów obecnych, fragmentach talii tych tajemniczych kart.

Tarot - Twój klucz do przyszłości

Jest wiele książek o tarocie, które warto przeczytać. Zastanawiałam się, którą z nich jako pierwszą przedstawić w Magicznej Bibliotece. Może tą, którą przeczytałam jako ostatnią? Niech będzie właśnie ta. Autorem jest Sergiusz Kizińczuk, a tytuł brzmi "Tarot - Twój klucz do przyszłości".

Dni tygodnia w Tarocie

Jak określić dzień tygodnia przy pomocy wylosowanej karty Tarota? Skąd wiadomo, że np. Kapłanka to poniedziałek, a Cesarzowa to piątek? Odpowiedzi należy szukać w etymologii nazw dni tygodnia.