Czaromarownik 2021

Spodobała mi się okładka nowego Czaromarownika, zakupiłam więc i ja dla siebie taki kalendarz na nadchodzący rok 2021. Chciałabym przybliżyć tę pozycję każdemu, kto być może poszukuje kalendarza dla siebie i rozważa jego kupno. Przede wszystkim to bardzo estetyczne wydanie.

Okładka jest w kolorach czerni, bieli oraz żółtego, matowa, w dotyku aksamitna. Żółte napisy są lekko wypukłe i wraz z pozostałymi żółtymi elementami okładki są lekko błyszczące. Nie potrzeba dodatkowej zakładki, ponieważ kalendarz posiada żółtą aksamitną wstążkę, która pozwoli szybko odnaleźć stronę naszego ostatniego wpisu.

Zajrzyjmy do środka. Wewnętrzna strona okładki wita nas mottem przewodnim "Niech to będzie magiczny rok!". Oj tak, ale przede wszystkim niech będzie to rok lepszy dla nas od tego, który się kończy.

Dalej - jak w każdym kalendarzu - możemy wpisać kilka danych: imię i nazwisko, adres, informacje dotyczące urodzenia, znak zodiaku i ascendent, planeta, kamień mocy oraz żywioł. Jest też miejsce na wpisanie własnego motta lub myśli przewodniej. Muszę się nad nim zastanowić i wpisać. Może zrobię to w ostatni dzień mijającego roku. Na kolejnych stronach znajdziemy:

  • skrócony kalendarz na rok 2021,
  • objaśnienie znaczeń w kalendarzu, czyli ikony znaków zodiaku oraz symbole faz księżyca,
  • kila tabel z przydatnymi informacjami, np. znaki zodiaku i ich główne aspekty, księżyc w znakach zodiaku, zestawienie alfabetu runicznego wraz z krótkim znaczeniem każdej runy oraz jej potencjale.
  • horoskop dla każdego znaku zodiaku.

Na kolejnych stronach znajdują się typowe dla kalendarzy książkowych, miesiące z miejscem na notatki przy każdym dniu. W tym miejscu muszę nadmienić, że - w moim odczuciu - miejsca na notatki dzienne jest mało, bo zaledwie około pół strony A5. Trzeba się zastanowić czego mają dotyczyć wpisy i do takich się ograniczyć. Co kilka stron pojawiają się artykuły z różnych ezo-dziedzin, np. astrologii, magii, trochę o runach, o kamieniach, rytuały magiczne, ... taki magiczny misz-masz, raczej ciekawostki. Wszystko razem na 258 stronach. 

Dużym plusem jest estetyka kalendarza, miło go dotykać, cieszy oko, a w artykułach każdy znajdzie coś dla siebie. Jeśli ktoś dużo pisze w kalendarzu, może się okazać, że ten jeden nie wystarczy na kompleksowe zapiski dzienne. Nie żałuję, że go kupiłam, choć będzie to prawdopodobnie mój nie jedyny kalendarz na zbliżający się rok.

Jako podsumowanie udostępniam, również miłą dla oka, prezentację Czaromarownika 2021.

CZAROMAROWNIK '2021
WYDAWNICTWO KOBIECE

Podobne wpisy:


Tagi:

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież