Ciro Marchetti

Znani autorzy talii tarota to nowa kategoria artykułów na stronie. Czy zwracacie uwagę na autora, który kryje się za ulubioną talią? Ja tak. Jednym z bardziej znanych współczesnych autorów talii tarota jest Ciro Marchetti. Myślę, że każdy pasjonat - kolekcjoner interesujących nas kart słyszał o tym artyście, autorze znanych talii - Pozłacanego Tarota, Tarota Snów czy Boskiego Tarota.

Ciro Marchetti urodził się we Włoszech, wychowywał w Wielkiej Brytanii, gdzie ukończył collage sztuk pięknych w Londynie. Tam też rozpoczęła się jego kariera zawodowa. Od połowy lat 90-tych XX wieku mieszka i tworzy w Miami na Florydzie w USA.

Zanim wykonał ilustracje do swojego pierwszego Pozłacanego Tarota, posiadał kilka talii tarota z pobudek czysto kolekcjonerskich. Do stworzenia własnej talii namówiła go Barbara Moore - znana tarocistka i autorka wielu publikacji o tarocie oraz szefowa działu Tarot w wydawnictwie Llewellyn.

Ciro Marchetti tworzy swoje projekty graficzne wykorzystując komputerowe techniki cyfrowe, jest więc artystą ale także grafikiem komputerowym. Ktoś mógłby pomyśleć, cóż z niego za artysta, skoro to komputer zrobi wszystko za niego. Będzie to bardzo mylny i niesprawiedliwy osąd. W tym przypadku artysta przenosi swoje wizje przy pomocy pióra cyfrowego /to jego pędzel czy ołówek/ i tabletu /to jego płótno czy papier/ do programu komputerowego. Efekt jaki uzyskuje jest wynikiem jego ręcznej pracy. Ma niezwykły talent i świetną znajomość obsługi programów graficznych.

Uwzględniając tematykę ezoteryczną, Ciro Marchetti jest autorem nie tylko kilku pięknych talii tarota. Jego projekty to także karty Wyroczni Wizji, Lenormand i Kipper. Warto wspomnieć, że do jego kart dołączone są zwykle sensowne przewodniki /książki/, których autorami najczęściej są Barbara Moore lub Lee Bursten, a także on sam.

Niektóre edycje specjalne kart można zakupić tylko przez stronę autora: www.ciromarchetti.com

Tagi:

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież