Tarot Waite'a

Tarot Rider-Waite to najpopularniejsza i najlepiej opisana w literaturze talia kart Tarota. Posługuje się nią podobno 90% tarocistów, a na rynku przybywa coraz więcej talii inspirowanych na symbolice tych kart, tworzonych przez współczesnych autorów i grafików. Kiedy powstała, kto jest jej autorem i dlaczego jest tak popularna?

Gdzie mieszkają moje karty?

Każdy przechowuje karty po swojemu. Jedni zupełnie nie przywiązują do tego większej wagi, inni owszem - zapewniają dla każdej talii specjalny woreczek lub pudełko. Niektórzy pasjonaci tarota są monotematyczni, wierni jednej ukochanej talii kart, inni z kolei mają w posiadaniu całą ich kolekcję.

Tarot - dzieje niezwykłej talii kart

Sam tytuł książki Rafała T. Prinke, pt. "Tarot - dzieje niezwykłej talii kart"  informuje czytelnika o czym może przeczytać w tej pozycji. Autor skupia się przede wszystkim na pochodzeniu tarota i dość szczegółowo opisuje wszystkie jak do tej pory ustalone lub domniemane fakty.

Najstarsze talie tarota

Pochodzenie kart tarota kryją mroki historii i choć jest wiele hipotez na ten temat, dopiero podjęte w XX wieku rzetelne badania historyczne, dokumentują informacje o najstarszych, zachowanych do czasów obecnych, fragmentach talii tych tajemniczych kart.